۲۲۳۷۴۰۶۰ (۰۲۱)تماس با ما
0آیتم (s)

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.
رونمایی از چراغ جلوی مرسدس بنز
Simple Lightbox - Responsive touch friendly Image lightbox

چراغ‌های جلوی هوشمند مرسدس بنز رانندگی در شب را متحول می‌کنند

مرسدس بنز تنها یک کارخانه ساخت اتومبیل های لوکس و کلاس اول نیست. بلکه یکی از پرچم داران عرصه تولید فن و تکنولوژی در خودرو سازی می باشد. رونمایی از فناوری چراغ دیجیتال گواهی بر این ادعاست. چراغ دیجیتال چیست و چه کاری انجام می دهد؟
هرچند توضیح جزییات به کار رفته در ساخت این چراغ بسیار طولانی است. اما در ویدیویی که توسط خود کمپانی مرسدس بنز ارائه شده، قابلیت ها و مزایای این چراغ ها بیان می شود. به طور خلاصه می توان گفت توسط این تکنولوژی قادر به کنترل تک تک نقاط نور خواهید بود. نور تابشی از هر چراغ، میلیون ها نقطه روبرو را روشن کرده که توسط این تکنولوژی میتوانید تک تک این نقاط را کنترل کنید. هر آنچه تصور کنید در قابلیت های این چراغ گنجانده شده است. از تنظیم نور مورد نیاز برای مسیر تا ایجاد اشکال مختلف نورانی بر روی مسیر پیش رو، همگی جزو قابلیت های این چراغ است. برای انجام این اعمال شگفت انگیز، تکنولوژی چراغ جلو با نرم افزار و سنسورهای تشخیص مسیر ترکیب شده است.

اگر بخواهیم تنها یکی از وجوه کاربردی این تکنولوژی را با ذکر مثال بررسی کنیم، می توان به تاثیر نور خودرو بر چشم راننده خودروی مقابل در مسیرهای دو طرفه اشاره کرد. سنسور به کار رفته در چراغ با تشخیص اتومبیل روبرو، همچنان که مسیر روبروی شما را روشن نگه می دارد، زاویه تابش نور را به گونه ای تنظیم می کند تا بدون ایجاد مزاحمت برای دید راننده مقابل، مسیر روشن شود.
تعیین حدود عرضی جاده برای مسیرهای بدون خط کشی، تنظیم نور متناسب با روشنایی و شیب مسیر، تنظیم زاویه و جهت تابش و تقسیم میزان نور تابشی در هر بخش از جاده و ساخت شکل های گوناگون به منظور هشدار موقعیت خودرو به سایرین از دیگر ویژگی های این چراغ است.
این تکنولوژی بسیار هیجان انگیز است. ساخت چراغی که علاوه بر راحتی راننده خودرو، برای راحتی سایر رانندگان و حتی عابرین پیاده نیز برنامه ریزی شده است؛ می تواند تحولی عظیم در صنعت ساخت چراغ جلوی اتومبیل ایجاد کند.

اشتراک گذاری مطالب

نظرات کاربران

ثبت نظر

* فیلدهای الزامی