۲۲۳۷۴۰۶۰ (۰۲۱)تماس با ما
0آیتم (s)

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.
راهنمای خرید چراغ

راهنمای خرید چراغ دوچرخه

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که خسته از شلوغی ، ترافیک و هیاهوی روز، شب را برای تفریح و کسب آرامش ترجیح می دهید، حتما با مشکل تاریکی هوا و عدم وجود دید مناسب در شب مواجه شده اید. بدون در نظر گرفتن نوع فعالیتی که شبانه در محیط باز انجام می دهید، همگی متفق القول هستیم که وجود نور کافی برای تشخیص مسیر حرکت، دیدن موانع و خطرات احتمالی لازم است.
در این مقاله ابتدا به اهمیت وجود نور کافی جهت دوچرخه سواری در شب پرداخته و سپس با معرفی انواع چراغ ها و بررسی رنگ های مختلف به شما در انتخاب مناسب ترین چراغ کمک می کنیم.

دوچرخه سواری در شب

اگر تجربه رانندگی در شب را داشته باشید به راحتی درک کرده اید که عدم وجود نور کافی و یا استفاده از چراغ های ضعیف و کم نور بر روی دید شما و تشخیص موانع تاثیر به سزایی دارد و به دنبال آن شما قادر نیستید با سرعت مطلوب رانندگی کنید.
در دوچرخه سواری نیز شرایط مشابهی وجود دارد. نکته مهمتر در دوچرخه سواری شبانه این است که رانندگان سایر وسایل نقلیه قادر به تشخیص به موقع شما در مسیر باشند تا بتوانند فضای لازم جهت حرکت را در اختیارشما قرار دهند.
شاید جالب باشد بدانید که استفاده از یک مجموعه چراغ مناسب شامل حداقل یک چراغ جلو (سفید رنگ) و یک چراغ عقب (قرمز رنگ) در بسیاری از کشورهای اروپایی یک الزام قانونی برای دوچرخه سواری در شب محسوب می شود.

دوچرخه سواری در شب

در حال حاضر، مجموعه بزرگی از چراغ هایی که مطابق با استاندارد طراحی شده و نیروی الکتریکی مورد نیاز آنها توسط باتری تامین می شود، با قیمت مناسب در بازار موجود هستند که هیچ بهانه ای برای تجربه دوچرخه سواری در سکوت و آرامش شب، باقی نمی گذارند.
اما همین امر و تنوع بالا، انتخاب چراغ مناسب را برای کاربران دشوار کرده است.
با توجه به آمار رو به رشد مشتاقان دوچرخه سواری و کسانی که مایلند در شب های طولانی فصل زمستان و یا غروب های دلچسب تابستان؛ اوقات فراغت خود را با این ورزش مفرح پر کنند، نسل جدیدی از چراغ های قدرتمند، سبک وزن و قابل اطمینان وارد بازار شده اند.

"دیدن" یا "دیده شدن" تفاوت کلیدی در پاسخ به این سوال است.

با توجه به نیاز و اولویت بندی شما، انواع مختلفی از چراغ ها وجود دارند که جدای از بحث هزینه، با توجه به قدرت روشنایی، عمر باتری و... تقسیم بندی می شوند.
اما اگر هدف اولیه شما دیده شدن توسط سایر رانندگان است، نگران هزینه نباشید. به عبارت دیگر، اگر شما شبانه دریک مسیر ناهموار کوهستانی در حال دوچرخه سواری باشید و یا به هردلیل دیگری نیازی به نور بیشتر حس کنید، یعنی اولویت شما "دیدن" باشد، باید هزینه بیشتری متقبل شوید.
به طور کلی چراغ ها به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.


چراغ های جلو:

وظیفه اصلی این گروه از چراغ ها روشن کردن مسیر پیش روی شماست و با توجه به اینکه محدود وسیعی از مسیر را روشن می کنند، به باتری قوی تری نیاز دارند، بنابراین قیمت آن ها نسبت به چراغ های عقب (که چراغ هشدار محسوب شده و امکان دیده شدن شما، توسط سایر رانندگان را فراهم می کنند) بیشتراست.
ساده ترین چراغ های جلو از یک لامپ، قاب محافظ لامپ، پایه ای جهت اتصال به فرمان یا کلاه و یک باتری که می تواند به صورت جدا به تنه یا فرمان متصل شده و یا در قاب محافظ لامپ، جاسازی شده باشد، تشکیل شده اند.

چراغ جلوی دوچرخه

در مدل های بعدی، از LED و یک باتری معمولی مانند A-A استفاده شده است. این چراغ ها مجموعه ای کوچک هستند که برای نصب راحت و بی دردسر بر روی فرمان و یا دسته دوچرخه طراحی شده اند. اما در مدل های پیشرفته، به طور کلی از دو نوع اصلی لامپ های LED و HID و دو نوع باتری Ni-MH (نیکل متال هیدرید) و Li-ion (یون لیتیوم- همان باتری هایی که در گوشی های تلفن همراه به کار رفته) استفاده شده است.
با وجود اینکه ترکیبی از لامپ و باتری HID-NiNH یک ترکیب بسیار کارآمد است، اما نسل جدیدی از چراغ های LED با تکنولوژی بهتر وارد رقابت با آن ها شده اند. تکنولوژی بهتر به این معناست که چراغ های LED با همان تعداد و در مدت زمان مشابه با دوام ترند و از قدرت روشنایی بیشتری برخودار بوده، در شرایط آب و هوایی مرطوب و سرد، عملکرد مطلوبی دارند و در صورت آسیب به راحتی قابل تعویض می باشند. به همین خاطر، بیشتر دوچرخه سواران استفاده از مجموعه چراغ های LED/Li-ion را به جهت تعادل مطلوب آن ها در عملکرد، مقاومت و سهولت شارژ شدن ترجیح می دهند.

علاوه بر نوع لامپ و باتری به کار رفته در چراغ، موارد دیگری نیز وجود دارند که در انتخاب نهایی محصول تاثیر به سزایی دارند. از جمله می توان به سیستم سخت افزاری چراغ اشاره کرد. اتصالات داخلی چراغ باید به قدر کافی محکم باشند تا در برابر ضربه های ناشی از حرکت دوچرخه، مقاومت لازم را از خود نشان دهند. اتصالات کابل ها باید به گونه ای باشند که در تکان های شدید شل نشوند، محافظ لامپ و باتری باید مقاوم در برابر آب بوده و همچنین یک چراغ مناسب باید از پایه مطمئنی جهت اتصال چراغ به میله فرمان برخوردار باشد.

چراغ های LED/Li-ion

پایه چراغ باید به گونه ای طراحی شود که برای باز و بسته کردن آن به ابزار خاصی نیاز نباشد. بنابراین سادگی طراحی، مخصوصا در چراغ هایی که باتری برای شارژ مجدد باید به طور کامل خارج شود، یکی دیگر از معیارهای مهم است. نه تنها قدرت روشنایی چراغ، بلکه الگوی تابش پرتو و رنگ آن نیز مهم است. الگوی تابش پرتو میتواند به صورت گسترده باشد، به این معنا که عرض بیشتر و طول کمتری از مسیر را روشن کند و یا به صورت متمرکز باشد، یعنی طول بیشتری از مسیر را در راستای خود روشن کند. بسیاری از دوچرخه سواران ترکیبی از دو الگوی بالا را ترجیح می دهند. برای مثال یک دوچرخه سوار ممکن است از سیستم روشنایی ای متشکل از یک چراغ با پرتوی گسترده و چند چراغ با پرتوی متمرکز که به صورت جداگانه بر روی کلاه، فرمان و... نصب شده، استفاده کند. تا به وسیله پرتوی نور گسترده کلیات مسیر را ببیند و برای بررسی جزییات از پرتوهای متمرکز استفاده کند.

الگوی تابش پرتو

همان طور که در بالا ذکر شد، ترکیب چراغ های نصب شده بر روی فرمان و کلاه بسیار محبوب است اما باید این نکته را به یاد داشته باشید که چراغ های نصب شده بر روی فرمان، ثابت هستند و در موارد خاصی مانند دوچرخه سواری در جاده هایی با پیچ زیاد یا در سراشیبی های تند، که به طور ناخودآگاه قبل از حرکت فرمان، دوچرخه سوار سر خود را جهت بهتر دیدن جزییات مسیر و موانع آن، تکان می دهد، این چراغ های ثابت کاربرد چندانی ندارند و استفاده از یک چراغ بر روی کلاه، به دوچرخه سوار کمک می کند تا با حرکت سر خود، مسیر مورد نظر را بررسی کند. بنابراین در این شرایط، اهمیت نصب یک چراغ مطمئن بر روی کلاه، به مراتب بیشتر از چراغ ثابت بر روی فرمان است.
یکی از موارد قابل توجه در خرید چراغ برای نصب بر روی کلاه، وزن آن است. چراغ های کوچکتر و سبکتر به مراتب بهتر از چراغ های بزرگ و سنگین هستند زیرا با اعمال وزن کمتر به کلاه و گردن، دوچرخه سوار را خسته نمی کنند.

چراغ های متحرک بر روی کلاه

بسیاری از دوچرخه سواران حالت های مختلفی از چراغ ها را برای دسترسی به یک ترکیب ایده آل امتحان کرده اند. در نهایت اگرچه قدرت روشنایی چراغ ها از مهمترین معیارهای انتخاب است، اما نباید از تاثیر رنگ آن غافل شد. ترکیب دو رنگ "سفید" و "آبی سرد" از بهترین ترکیب های موجود و سازگار با چشم است. اما همین ترکیب اگر بیش از حد استاندارد به کار گرفته شود، می تواند باعث کاهش دید موثر دوچرخه سوار شود. حتما برای شما هم پیش آمده که به جسمی فلزی که زیر نور مستقیم خورشید قرار دارد، بیشتر از چند ثانیه نگاه نکره اید. بازتاب پرتوی تابشی از این طیف رنگی نور، در صورتی که خیلی زیاد باشد، بازتابی خیره کننده خواهد بود و اصطلاحا چشم را میزند، درست مانند بازتاب نور خورشید از سطوح فلزی. رنگ های گرمتر مانند قرمز و زرد در مقایسه با رنگ های سرد، کمتر با این مشکل مواجه هستند و جزییات بیشتری را نشان می دهند اما قدرت و طول موثر کمتری دارند به این معنا که فاصله طولی و عرضی کمتری را روشن می کنند.


چراغ های عقب (هشدار):

همان طور که قبلا ذکر شد، چراغ های عقب صرفا برای «دیده شدن» شما در مسیر می باشد.

رنگی که معمولا در چراغ های عقب به کار می رود، قرمز و در برخی موارد نارنجی است. زیرا به طور ناخود آگاه با دیدن این رنگ ها، آدرنالین موجود در خون افزایش یافته و موجب هوشیاری بیشتر انسان می شود. بنابراین استفاده از این رنگ ها جهت اعلام حضور دوچرخه سوار در جاده، کاری هوشمندانه است. در اکثر موارد استفاده از یک چراغ عقب، با عملکرد معمولی پاسخگوی نیاز دوچرخه سواران خواهد بود.
چراغ های عقب غالبا به دو دسته چراغ های ثابت و چشمک زن تقسیم می شوند. هر کدام از این چراغ ها مزایا و معایبی دارند. برای مثال چراغ های چشمک زن توجه بیشتری جلب می کنند در حالی که استفاده از چراغ ثابت به سایر رانندگان کمک می کند تا فاصله با شما را، دقیق تر تخمین بزنند.

چراغ های عقب

انتخاب هر یک از این چراغ ها کاملا به نظر و سلیقه شما بستگی داشته و هیچ اصول خاصی برای این کار وجود ندارد، حتی می توانید از ترکیب یک چراغ ثابت و یک چراغ چشمک زن نیز استفاده کنید.
البته گونه ای از چراغ ها نیز وجود دارند که رنگ آن ها، با تغییر شارژ باتری، تغییر می کند.

تاثیر شارژ باتری روی چراغ

در نهایت می توانید از یک چراغ اضطراری نیز برای اطمینان خاطر استفاده کنید. چراغ های اضطراری بسیار سبک بوده و از نواری چسبناک برای اتصال به فرمان بهره می برند. هرچند قدرت و عملکرد آن ها قابل قیاس با چراغ های ثابت نیست، اما در مواردی که به هر دلیلی چراغ جلو دوچرخه شما آسیب ببیند، کارآمد خواهند بود و به شما کمک می کنند تا به مقصد برسید.
در نهایت امیدواریم با در نظر گرفتن موارد بالا، بهترین چراغ ممکن را متناسب با نیاز خود، انتخاب کنید.

اشتراک گذاری مطالب

نظرات کاربران

تنظیم جهت نزولی

2 آیتم

پژمان

سپاس بسیار. مطلب کاربردی و روشنگری هست.
31 ژانویهٔ 2017 21:19:31

محمد

می تونیم از یک منبع انرژی استفاده کنیم مثلا بنده از انرژی خورشیدی استفاده میکنم و یا می توانیم از مولد هایی که به حرکت چرخ وابسته اند استفاده کنیم لازم به ذکر است از برچسب های شب نما که غالبا فسفری هستند نیز میتوانید موثر باشد
8 ژوئن 2016 1:00:24

ثبت نظر

* فیلدهای الزامی